O nas

Dążenie do doskonałości.

Misja

Excellence SA zaistniało jako producent syropów private label i i przez pierwsze lata koncentrowaliśmy się na tej kategorii. Dysponując świetnym zespołem R&D , nowoczesnym systemem jakości szybko zostaliśmy liderem w dostawach syropów do sieci.  Z czasem uruchomiliśmy nasz potencjał w innych kategoriach, jak napoje owocowe,  suplementy diety, wody i napoje funkcjonalne. W oparciu o ważne dla nas wartości jak skuteczne urynkawianie innowacyjnych produktów, promowanie kreatywności wśród pracowników oraz priorytet dla produktów health & wellness , w tym funkcjonalnych, chcemy konsumentom dostarczać  produkty o rozsądnej cenie oraz o coraz bardziej prozdrowotnym charakterze. Istotnym elementem naszej strategii jest też świadomość, że innowacyjne i wygodne opakowanie jest ważnym czynnikiem we wzroście sprzedaży. Ważnym narzędziem w naszej strategii jest obserwowanie i studiowanie sytuacji na rynkach rozwiniętych. Nasze motto "Dążenie do doskonałości" odzwierciedla nie tylko nasze pragnienia i marzenia, ale oparty jest o konkretny program rozwoju firmy, zarówno w zakresie organizacji firmy, jak również w obszarze nowych kategorii produktowych. Celem naszej działalności jest zbudowanie pozycji lidera w nowoczesnych kategoriach produktowych oparciu o marki tworzone z myślą o sukcesie krajowym i zagranicznym.

Nasi ludzie

W okresie działalności od 1992 r. w Excellence SA udało się zgromadzić profesjonalny zespół pracowników, którzy są wybitnymi specjalistami na swoich odcinkach, z dużą wiedzą i oświadczeniem w branży spożywczej. Tworzą razem zgrany zespół mający świadomość wspólnego celu i świetnie się uzupełniający zdolnościami. Dobre zarządzanie, umiejętność pracy zespołowej i oddanie interesowi firm pozwalają na stały rozwój firmy i poprawę jej pozycji rynkowej.

DARIUSZ POLINCEUSZ - Prezes Zarządu

DARIUSZ POLINCEUSZ - Prezes Zarządu


Absolwent Wydziału Chemii Spożywczej i Biotechnologii na Politechnice Łódzkiej ze specjalizacją Technologii Fermentacji z tytułem mgr inż. Biotechnolog. Jest jednym z akcjonariuszy firmy Excellence SA. Od 1998 r. pracuje w branży spożywczej przechodząc poszczególne szczeble kariery, w tym Głównego Technologa, którą to funkcję pełnił przez 4 lata w dużej firmie branży spożywczej. Od 2001 r. zatrudniony jest w Excellence SA jako Dyrektor ds. Technicznych i Produkcji. Wieloletni audytor wewnętrznego systemu bezpieczeństwa żywności. W 2006 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Excellence SA. Jego umiejętności i doświadczenie w branży napojowej przyczyniły się do osiągnięcia wysokich standardów produkcji i systemu zapewnienia jakości w firmie Excellence SA. Posiada liczne zainteresowania poza zawodowe, w tym squash (PFS), narciarstwo, sporty motorowodne (głównie weakeboard), wędkarstwo, podróże.

DARIUSZ BOROWSKI - Członek Zarządu/Dyrektor Finansowy

DARIUSZ BOROWSKI - Członek Zarządu/Dyrektor Finansowy


Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania na Politechnice Łódzkiej. W ciągu prawie 20 lat pracy zawodowej na stanowisku dyrektora finansowego osiągnął wysokie kwalifikacje w zarządzaniu finansami. Od 2013 roku jest członkiem Zarządu w Excellence SA. Posiada dobrą znajomość języka angielskiego. Do jego zainteresowań poza zawodowych należą muzyka, film oraz podróże.

ANNA MATUSIAK-GĄSIOROWSKA - Dyrektor ds. Produkcji

ANNA MATUSIAK-GĄSIOROWSKA - Dyrektor ds. Produkcji


Ukończyła studia z tytułem mgr. inż. w Instytucie Inżynierii Chemicznej i Procesowej na Politechnice Łódzkiej. W okresie prawie 20 lat pracy zawodowej w branży napojów alkoholowych i bezalkoholowych uzyskała wysokie kwalifikacje w zakresie produkcji, R&D oraz systemów zapewnienia jakości, pokonując różne szczeble kariery zawodowej- od kierownika laboratorium, poprzez stanowisko głównego technologa, a następnie dyrektora ds. produkcji. Od 2007 r. pracuje w Excellence SA jako Główny Technolog i Pełnomocnik ds. Jakości, a następnie Dyrektor ds. Produkcji. Zamężna, ma córkę Aleksandrę. Zna dobrze język angielski i rosyjski. Z zainteresowań poza zawodowych na uwagę zasługują jazda na rowerze (aktywna), piłka nożna oraz filmy obyczajowe i dramaty.

MAGDALENA MARKIEWICZ - Specjalista ds. Marketingu

MAGDALENA MARKIEWICZ - Specjalista ds. Marketingu


Osiągnęła wysokie kwalifikacje zawodowe dzięki studiom na uczelniach: Politechnika Łódzka, wydział International Faculty of Engineering, kierunek  Business and Technology oraz Hanze University of Applied Science, wydział Business School, kierunek Business and Management Studies. Świetna znajomość języka angielskiego pozwala jej na podnoszenie kwalifikacji dzięki studiowaniu literatury fachowej z dziedziny żywności i marketingu w języku angielskim.

Historia firmy


takie były początki...

historia firmy

 

Firma Handlowo-Usługowa Excellence powstała w 1992 rok jako jednoosobowe przedsiębiorstwo osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Założycielem Firmy był Marcin Ciecierski. 

 

W 2002 r. rozpoczęto produkcję syropów i napojów w pomieszczeniach produkcyjnych o łącznej powierzchni 250 m2 i na relatywnie prostym parku maszynowym. Obecnie, po okresie intensywnego rozwoju, firma mieści się na ponad 2000 m2 powierzchni produkcyjnej i około 4000 m2 powierzchni magazynowej. Od 2004 r. datuje się dynamiczny wzrost firmy we wszystkich obszarach jej działalności. Doskonała znajomość rynku pozwoliła na opracowanie produktów zgodnych z oczekiwaniami klientów. Firma Excellence szybko  opanowała wysoką jakość prac R&D.  W  tym czasie wprowadzono HACCP i ISO 9001, co pozwoliło uzyskać pozycję silnego i liczącego się dostawcy sieci handlowych. Stale kontynuowano prace nad zapewnieniem wysokiej jakości produkcji i systemów zapewnienia tej jakości. Co roku firma Excellence, dzięki przeprowadzanym audytom, odnawia certyfikaty BRC, które są standardami i procedurami dla firm dostarczających żywność i napoje do sieci handlowych. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w maju 2011 roku Pan Marcin Ciecierski podjął decyzję o wniesieniu aportem zorganizowanej części swojego przedsiębiorstwa do Spółki Centrum Dystrybucji Excellence sp. z o.o. W lipcu 2012 roku  spółka została przekształcona w spółkę akcyjną. W grudniu 2013 uzyskaliśmy certyfikat IFS, a w styczniu 2014 pozytywnie przeszliśmy audyt FDA.
    Systematycznie inwestowano w nowoczesne maszyny i urządzenia tak, że obecnie posiada nowoczesne linie technologiczne, a mianowicie  3 linie do produkcji syropów, soków, suplementów i napojów, które zapewniają  odpowiednie moce produkcyjne. W połączeniu z wysokiej klasy R&D stanowiło to dla klientów gwarancję wysokiej jakości produktów. Dzięki takiemu podejściu do zagadnień jakości firma Excellence realizuje około 85 - 90 % dostaw syropów do sieci handlowych pod marką własną tych sieci. Duże znaczenie w uzyskaniu takiego wyniku ma położenie w centralnej Polsce w pobliżu magazynów większości sieci handlowych. Koszty logistyki przy markach własnych mają kolosalne znaczenie co w naszym przypadku okazało się istotnym elementem przewagi nad konkurencją. 
    Stale rozszerza się profil asortymentowy naszej produkcji, oprócz syropów produkujemy napoje owocowe, suplementy diety i wody funkcjonalne. Stawiając na kreatywność i innowacje mamy zamiar stale rozszerzać nasze portfolio.
    Z myślą o ekspansji na rynki zagraniczne zwiększamy nasze uczestnictwo w targach międzynarodowych w Holandii, Niemczech, a także Chinach i Indiach. Obecnie 16% naszej sprzedaży dociera na rynki zagraniczne w Europie i Ameryce Północnej.
Nasza działalność, osiągane sukcesy znalazły odzwierciedlenie w nagrodach, jakie regularnie otrzymujemy, jak np. Solidna Firma, Przedsiębiorstwo Fair Play, a szybkość wzrostu naszej firmy zaowocowała kilkakrotnym przyznaniem tytułu "Gazela Biznesu".

a teraz jest tak...

Dla inwestorów

Akcje spółki Excellence SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect.
Zachęcamy do odwiedzenia strony dla inwestorów.

Excellence

Produkcja i siedziba firmy:


EXCELLENCE S.A.
Lipa 20A 
95-010 Stryków